Masada Damak Zeki Yanında Göz Zevki de Olsun Diyenlere Şık Öneriler

Özel davetlerinizde yemek masalarınızı süslemek için iştah açıcı şık ve dekoratif öneriler

Yaz mevsimi hepimizi heyecanlandırdı. Artık akşamları sadece televizyon izlemek değil, sevdiklerimizle birlikte olmak istiyoruz. Bunun bir yolu da onları evimize davet etmek…

 

yemek masası düzenleme masa süsleme nasıl yapılır
yemek masası düzenleme masa süsleme nasıl yapılır

1.Taze sebzelerden oluşan orta masa süsü: Nasıl mı? Evinizde bulunan dikdörtgen bir saksının içine kiraz domates, karnıbahar, turp, mini boy havuç ve salatalık gibi sebzeleri düzgünce yerleştirerek bir kompozisyon yapıp çok doğal ve güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.

 

2. Kum ve mumun birlikteliği: Plajlardaki doğal ortamı evinize getirmek için cam bir vazonun içine kum koyabilir ve ince beyaz mumları kuma saplayarak romantik ve loş bir ortam yaratabilirsiniz.

yemek masası düzenleme masa süsleme nasıl yapılır deniz kabuklarıyla masalarınızı şıklaştırın 3. Deniz kabukları kombinasyonu: Değişik şekillerdeki deniz kabuklarını bir araya getirerek ve araya mercanlar karıştırarak deniz ve yaz havasını  masanıza taşıyabilirsiniz.

 

 4. Vazolarda minimalim: Birkaç cam uzun vazoya aynı cinsten ayrı renklerde birer çiçek koyarak farklı bir tarz yaratmanız mümkün.

5. Saksılarınızda bulunan yeşillikleri sofranıza taşıyın: Hepimizin yemek yaparken kullandığı biberiye, fesleğen, nane ve kekik gibi otları küçük ve aynı büyüklükte saksılara ekerek soframızda sergileyebiliriz. Hem sunacağımız yemeğin türüne göre otlardan yemeğimize ilave etme, hem de harika kokular eşliğinde bir akşam yemeği yeme şansına sahip oluruz.

6. Masa aydınlatmasında fenerli çözüm: Masamızın üzerinde bulunan şemsiyeye, ağaca ya da pergolaya ascağımız küçük fenerler hem süs hem de aydınlatma vazifesi görebilir.