Şık Masa Hazırlama Sanatı En Güzel Misafir Masaları

Yaz kapıda… Havaların ısınmasıyla birlikte bahçeler, balkonlar, teraslar renkli minderlerle dolmaya başladı bile.

Yaz deyince aklımıza ailemiz, dostlarımız ve sevdiklerimizle biriktirdiğimiz güzel anılar da aklımıza gelir. Uzun yaz sofralarında edilen sohbetlerin tadını hiçbir yerde alamayız. Peki, sevdiklerinize farklı ve özenli yaz sofraları hazırlamaya ne dersiniz? sizler için yaz davetleri, doğum günleri, evlilik yıl dönümleri gibi özel günleriniz için sofra sunumları ve masa düzenleri dosyasını araştırdı! Gelin şimdi birlikte inceleyelim…

Renkli ve Özenli Yaz Sofraları

Yaz içecekleri: Yaz sofralarının olmazsa olmazı ev yapımı buz gibi yaz içecekleridir. Özellikle limonata ve çeşitlerini gören ve tadan konuklarınız bu özenli masayı asla unutamayacaklardır. Ufak bir tüyo vermek gerekirse limonata şişelerinin içine atacağınız nane yaprakları, dilimlenmiş limon ve çiçekler hem şık hem de aromatik bir lezzet oluşturmanızı sağlayacak. Meyveli limonatayı limonla ya da orman meyveleriyle hazırlayabilirsiniz..

 

Minik ikramlar köşesi: Yaz sofralarında çiçekler, mumlar ve daha birçok renkli aksesuarlar kullanmayı seviyoruz. Bu yüzden ikramları ayrı bir köşede kullanmakta fayda olacak. Hem de özenle hazırladığınız ikramları konularınıza çok daha hoş bir biçimde sunabilirsiniz.

Masalarda farklı konseptler: Bahçeli bir eve sahipseniz size önerimiz masa ve sandalyelerinizi doğal objelerden seçin. Yani bunların hepsi aynı modele sahip olmak zorunda değil. Yeter ki uyumsuzluğun içinde bir uyum yakalayabilin. Örneğin bahçe sandalyesi yerine sandıklar, minderler ve hatta saman bile olabilir. Hayal edin ve gerçekleştirin!

Doğum Günü Sofraları

Geleneksel bir adetimiz olmasa da hem ailemizi bir araya getirmek hem de keyifli anılar biriktirmek için doğum günlerini bahane ederek sevdiklerinize özenli masalar hazırlayabilirsiniz…

Şeker masası: Doğum günleri ve özel organizasyonlarda yeni yeni popüler olan şeker masalarını bizler de çok seviyoruz. Bu masaları hazırlamak için çokça masraf yapmaya hiç gerek yok. Tek yapmanız gereken bir köşede uzun bir masa ayarlamak, üzerine tek renk bir örtü ile kapatmak. Şekerler ise tamamen sizin zevkinize kalmış. İsterseniz büyük cam kavanozlarda renkli şekerler hazırlayın isterseniz makaronlar, pastalar…

Fenerler ve süslemeler: Doğum günü masalarının uzun olması hem görsel açıdan güzeldir hem de tüm konukların aynı masada sohbet etmelerine imkan tanır. Süslemelerinizi hazır alabileceğiniz gibi evde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Mekan süslemede dikkat etmeniz gereken nokta renk kombinasyonu!

Renk Kombinasyonu: Doğum günlerinde konuklarınız için özenli bir masa hazırlamaya karar verdiyseniz dikkat etmeniz gereken en önemli nokta renk kombinasyonu! Evet, özenerek hazırladığınız masanızın karmaşık bir görüntü oluşturmaması için renk kombinasyonuna dikkat etmenizde fayda olacaktır. Sizler için derlediğimiz mekan fotoğraflarından ilham alarak hangi renkleri hangi renklerle kullanmanız gerektiği konusunda ilham alabilirsiniz.

Çiçekler: Doğum günlerinde ya da farklı özel gün organizasyonlarında en önemli detaylardan birisi de çiçeklerdir. Masanızı çiçeklerle dekore etmeyi ihmal etmeyin. Özellikle yaz çiçekleri içinizi açacaktır.