askılık Askılıklar değişik askılık modelleri

Askılar evimizde sıklıkla kullandığımız ve hayat kurtaran ürünlerdir. Aksılarınızı daha alımlı ve şık bir hale getirmek için, elinizdeki her malzeme işe yarar!

askılık Askılıklar değişik askılık modelleri

Evinizin giriş yani hol-antre kısmındaki herhangi bir duvara rahatlıkla uygulayabileceğiniz basit ve dekoratif bir askı sistemi var. Bunun için nalburdan metal, topuz şeklinde çekmece kulplarından ve birkaç metre bükülebilen telden yararlanabilirsiniz.

Duvara eşit aralıklarla şeritler yapıştırarak işe başlayın. Matkapla yerleri delin ve dübelleri yerleştirin. Çekmece kulplarının vidalarını dübellere oturtun. Telleri, topuzların etrafından birkaç kez dolayıp, tüm sırayı bu yöntemle tamamlayın. Hem çok amaçlı bir askı sistemi elde etmiş olursunuz, hem maliyeti az olur. Hol antre dekorasyonunuzu böylece tamamlayın.

Başka bir askı sistemi için, elinizin altında bulunan veya hazırlatabileceğiniz dikdörtgen veya kare bir tahta parçası yeterli olacaktır. Eşit aralıklarla tahta üzerine 3-4 adet çivi çakın. Kırtasiyeden alabileceğiniz klipsleri bu çivilere asın. Bir alt sıraya çengelleri yerleştirin. Dilerseniz metal halkalar kullanın. Not defteri, anahtar ve fatura gibi pek çok malzemeyi elinizin altından kaldırmış olursunuz.

Evinizde kullanabileceğiniz askı çeşitlerini, ev kalan neredeyse her malzemeyle yapabilirsiniz. En basit haliyle, bir çıtanın üzerine çivi çakıp, o çivilere kurdele ve kumaş fiyonkları sabitleyip, askılar oluşturabilirsiniz. Siz düşleyin yeter! Ev dekorasyonunda ayrıntılara önem verenler için askılıklar sıradanlığından kurtuluyor.