Renklerin De Bir Dili Var! :)

hobidekorasyon-renklerin-dili-mor-siyah-kirmizi-beyaz-lila-leylak-eflatun-mavi-sari-yesil-kahverengi-dekorasyonBANA RENGİNİZİ SÖYLEYİN, SİZE KİM OLDUĞUNUZU SÖYLEYEYİM 🙂

MOR: Mor dekorasyon kendine güveni, hoşgörüyü ve yaratıcılığı temsil eder. Mor ve tonları olan lila, leylak, menekşe, eflatun renkleri özellikle meditasyon odalarında ve yatak odalarında tercih edilir ve çok da romantik ve relax bir hava verir odalara.
SİYAH: Siyah asil bir renktir, odalara gizemli ve otoriter ciddi bir hava verir. Evinizde çok fazla kasvetlenmek istemiyorsanız siyah dekorasyonda fazla aşırıya kaçmamanız gerekir. Ya da ara renkler kullanarak bu kasveti dağıtabilirsiniz 🙂
KIRMIZI: Tutku dolu bir renk olan kırmızının sinir sistemi üzerinde güçlendirici etkisi vardır. Bu renk gücü, cesareti ve ihtirası gösterir.
MAVİ: Özgür mavi düşünmeyi, hayal kurmayı, ilham almayı ve felsefi düşüncelere olan meyli gösterir. Evinde huzurlu, bağımsız ve relax bir hava yaratmak isteyenler için mavi dekorasyon ideal bir dekorasyon rengidir.
SARI: Sarı iyimser ve neşelidir 🙂 Sıcaklığı, özgüveni, rahatlığı ve esnekliği sembolize eder. Sarı dekorasyon mutfaklar için çok idealdir.
YEŞİL: Yeşilin özellikle doğadan olan tonları mesela çimen yeşili uyumun, cömertliğin, huzurun ve güvenin rengidir. Yeşil rengi ve tonlarında yapacağınız bir dekorasyon size daha fazla denge ve huzur verir sakinleştirici ve yatıştırıcı etkileri vardır. Ayrıca mekanları daha geniş gösterir bu anlamda geniş ve ferah görünmesini istediğiniz küçük odalarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca yeşil dekorasyon; banyolarda, çalışma ya da yatak odalarınızda da uygun olabilir.
BEYAZ: Temizliğin ve asaletin simgesi beyaz. Saf, aynı zamanda enerjik. Beyaz dekorasyon enerji sistemini dengeler, yaratıcılığınızı ortaya çıkartır veya geliştirir. Duvarlarınızı beyaza boyarsanız evinizde istediğiniz renkte aksesuar kullanabilir ve evinizde istediğiniz aksesuarın şık durmasını sağlayabilirsiniz. Bir deneyin, farkı göreceksiniz 😉
KAHVERENGİ: Kahverengi ve tonları; durağanlık, güçlülük ve güvenin rengidir. Kahverengi dekorasyon doğal ve rahat ortamlar yaratmanızı sağlayacaktır.