duvar kağıdı nasıl uygulanır

duvar kağıdı nasıl uygulanırduvar kağıdı uygularken öncelikle duvarların (özellikle de daha önce duvar kağıdı kaplanmış duvarlarımız var ise) kağıtkardan arındırılmış ve pürüzsüzleştirilmiş emiz duvarlar olması gerekmektedir. eğer hiç duvar kağıdı uygulanmamış duvara duvar kağıdı yapıştırılacaksa, duvar mutlaka adeta saten boya yapılacakmışçasına zımparalanmalı ve pütürcüklerden temizlenmelidir.. aksi halde duvar kağıdı kaplarken istenmeyen pütürlü görüntülere neden olunabilmektedir.. şimdi gelelim duvar kağıdı nasıl uygulanır kısmına..

duvar kağıdı nasıl uygulanır

duvar kağıdı nasıl yapılır sorusuna en iyi cevabı duvar kağıdı paketinin içinden çıkan prospektüs yardımcı olacaktır. bu duvar kağıdı yardımcı rehberlerini iyice okumanızı tavsiye ederim.. ki en güzel şekilde duvar kağıdı kaplayabilin..

çirişi sürerken nelere dikkat edilmelidir? çirişleri kalın sürmek yerindedir. çirişler su ile inceltilebilir. duvar kağıdını kaplarken mutlaka ama mutlaka üstte 6 cm altta da 4 cm fazlalık bırakılmalıdır.. .

kestiğiniz duvar kağıdı parçalarını arka yüzleri yukarıya bakacak şekilde düz bir alana yayın.

Alt kenardan iki üç santimetre kadar geriye kıvırın. Sonra şeridi kat kat katlayın. Üstte de iki üç santimetre kadar kıvırın ve ince kenarın çirişle temas etmemesine dikkat edin. Böylece tatsız çiriş lekelerinin oluşması önlenir. Kağıdı çevirirken uzun kenarların tam olarak üst üste gelmesine dikkat edin.

desenli duvar kağıdı kaplarken nasıl hareket edilmelidir? desenli duvar kağıtları kaplaması her zaman daha çok itina ister.. duvar kağıtları şerit şerit kesilirken mutlaka ama mutlaka desenlerin yan yana gelmesi gerekmektedir.. duvar kağıdını yapıştırırken desenlerin uygun görünmesine dikkat edin..  Her şeridi yapıştırırken, kenarlarda desenlerin birbirine uymasına dikkat edin.

suvar kağıtlarını yapıştırırken duvarlar alt yapı olarak uygun oluğunu gibi sabit, kuru ve temiz de olmalıdır. duvar pürüzsüz ise inceltilmiş bir çiriş sürmek yeterli olur. pencere ve kapılar da duvar kağıdı kaplanabilir. ancak dikkat edilmesi gerekenler şunlardır.. Kağıt kururken çatlakların ve gerilmelerin oluşmaması için kağıtları köşe ve kenarlara tüm genişliğinde yapıştırmamalısınız. Yapıştırmadan önce gerekli genişliği ölçün ve kağıdı ona göre kesin.