İstanbul Mobilya Fuarı İMOB (1-5 Şubat 2019)

imob 2011 istanbul mobilya fuarı cnr expo

Dünyanın “en büyük” mobilya fuarları arasında yer alan İstanbul Mobilya Fuarı için geri sayım başladı. 7. İstanbul Mobilya Fuarı İMOB 2011, 01-05 Şubat 2011 tarihleri arasında tüm mobilya profesyonellerini İstanbul’da buluşturmaya hazırlanıyor. Fuarda geleneksel hale gelen İMOB Tasarım Yarışması, bu yıl da yetenek ve hayal gücünün birleştiği tasarımların mücadelesine sahne olacak.

İstanbul Mobilya Fuarı İMOB 2011

Dünyanın en büyük mobilya fuarları arasında yer alan İstanbul Mobilya Fuarı İMOB, 7. kez mobilya sektörünü bir araya getirecek. 120 bin metrekare alanda düzenlenen fuar firmalardan yoğun ilgi görüyor. 7. İstanbul Mobilya Fuarı İMOB 2011, İstanbul Fuar Merkezi / Cnr Expo’da 01-05 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Düzenlendiği her yıl sektörün gündemine yön veren fuar, 2011 yılında da mobilyaya dair tüm gelişmelerin, yeniliklerin ve fırsatların öğrenildiği yer olacak. ITE Group Plc. Türkiye Ofisi E Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından, Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) işbirliği ile düzenlenen fuar, tüm mobilya profesyonellerine ev sahipliği yapacak. Fuar, 5 gün süresince, 9 salonda, 350’ye yakın katılımcıyla 100 binin üzerinde ziyaretçi ağırlamayı hedefliyor. Yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yoğun ilgi gören fuara alım heyetlerinin yanı sıra Azerbaycan, Bulgaristan, İran, Özbekistan, Rusya, Suriye, Ukrayna ve Yunanistan’dan da pek çok alıcı grubunun fuarı ziyaret etmesi bekleniyor.

İMOB Tasarım Yarışması

İstanbul Mobilya Fuarı İMOB kapsamında her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen İMOB Mobilya Tasarım Yarışması, bu yıl da fuara heyecan katacak. Yetenek ve hayal gücünün birleştiği pek çok tasarım; İç Mimarlar Odası II. Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nilgün Çarkıcı, ETMK Başkan Yardımcısı Gamze Güven, Marmara Üniversitesi İç Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın, MSGSÜ İç Mimarlık Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Saadet Aytıs ve Adnan Serbest Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Serbest’ten oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Fuara katılan her firmanın katılabileceği yarışma; yemek odası, oturma grubu, genç odası, yatak odası, aksesuar ve en iyi stant kategorilerinde gerçekleşecek. Yarışmaya son başvuru tarihi 17 Ocak 2011.

İMOB 2011’in katılımcı profilinde modern, klasik, eskitme ve modüler mobilya, yatak ve yatak odaları, koltuklar, sandalyeler ve kanepeler, bebek – genç odaları ve mobilya aksesuarları yer alıyor. Ziyaretçi profilini ise mobilya mağazaları, zincir mağazalar, toptancılar, dağıtıcılar, ithalatçılar, ihracatçılar, mimarlar, iç mimarlar, dekoratörler, endüstriyel tasarımcılar ve mobilya yan sanayi üreticileri başta olmak üzere mobilya sektörü ile ilgili tüm profesyoneller oluşturuyor.

7. İstanbul Mobilya Fuarı İMOB 2011, 01 – 05 ŞUBAT 2011 tarihlerinde 10.30–20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. via