Bosch Beyaz Eşya

Yaşam için ürettiği teknolojilerle insanların hayatına farklılık ve kalite sunan Bosch Beyaz Eşya, Türkiye’deki büyük yatırımının 10. yılını kutluyor.

Bosch Beyaz Eşya son 10 yılda Türkiye pazarına sunduğu birçok yeni teknolojinin yanı sıra gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de öncü markaların arasında yer aldı.

120 yıldır güvenle birlikte anılan ve bir dünya markası olan Bosch Beyaz Eşya 1996 yılında büyük yatırım yaptığı Türkiye pazarında bu yıl 10. yaşını kutluyor. Kısa bir süre içerisinde Türkiye’nin büyük ve köklü markaları arasına girmeyi başaran Bosch Beyaz Eşya, 1886’dan bu yana endüstri devriminin önde gelen şirketlerinden biri olarak kurucusu Robert Bosch’tan bu yana doğa, çevre, eğitim ve sosyal değerlere saygı ile yaklaşmayı bir yönetim ilkesi
olarak benimsiyor.

Aynı ilkeleri Türkiye’de de yaşatmaya özen gösteren Bosch Beyaz Eşya ile Türk tüketicisi, 60’lı yıllarda Almanya’ya çalışmaya giden ve sonrasında dönüş yapan vatandaşların getirebildikleri Bosch Beyaz Eşya markalı ürünler sayesinde tanıştı. 1995 yılında tamamen Bosch ürünleri satan yaklaşık 1500 bayiiyle Türkiye’nin en yaygın ve ulaşılabilir markası durumuna geldi. Bugün tek tip marka kimliğine sahip, sadece Bosch Beyaz Eşya ürünleri satan yaklaşık 1300 yetkili Bosch Beyaz Eşya Bayisi solodan ankastre ürünlere, klima, kombi ve küçük ev aletlerine kadar 800’ü aşkın Bosch Beyaz Eşya ürününü tüketicileriyle buluşturuyor.

Bosch Beyaz Eşya Pazarlama Müdürü Neylan Süer Cansın 10 yıl içerisinde Türkiye’nin köklü markaları arasında yer almayı başaran Bosch Beyaz Eşya markası için şunları söyledi: “Bosch Beyaz Eşya 10 yıldır Türkiye’de “Önce güven”sloganıyla var oldu. Bosch Beyaz Eşya ürün kalitesinin yanı sıra geniş bayii ağına sahip olması ve satış sonrası
hizmetleriyle bu güveni daha da pekiştirdi. 10. yılla birlikte artık Bosch Beyaz Eşya, Türkiye’de de tüm dünyada olduğu gibi güvenin yanı sıra üstün teknoloji ürünleriyle yaşama kattığı değeri anlatan “Yaşam için teknoloji” sloganıyla yolun devam edecek.

İnsanların güvenine sadık kalarak ve üstün teknolojiyi kullanarak yüksek yaşam kalitesine ulaşmayı amaçlayan Bosch Beyaz Eşya bugün, beyaz eşyadan otomotive, elektrikli el aletlerinden ev aletlerine, ısıtmadan güvenlik sistemlerine, araç mültimedyasından ambalajlama teknolojisine kadar pek çok alanda faaliyet gösteriyor. Bosch Beyaz Eşya
Türkiye, beyaz eşyadaki adet bazında satış hacmiyle dünyada 3. sırada yer alıyor. Bosch Beyaz Eşya Türkiye pazarında faaliyet gösterdiği 10 yıl içerisinde birçok yenilikçi ürünü Türk tüketicisinin kullanımına ilk defa sunarak pazarın büyümesinde de önemli derecede bir güce sahip.

Bosch Beyaz Eşya tüm dünyada, sorumluluk sahibi bir çevre politikasını benimsiyor. Bosch Beyaz Eşya üretim süreci ve ürünlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de çevreye duyarlı bakış açısıyla hareket ediyor. Bu doğrultuda Bosch Beyaz Eşya Türkiye DenizTemiz Derneği / Turmepa işbirliğiyle şimdiye kadar İstanbul Boğazı ve İzmir Körfezi deniz sahasından yaklaşık 700 tonun üzerinde katı atık toplandı. Ayrıca, Türkiye Erozyonla Mücadele ve Araştırma Vakfı (TEMA) ile 1 milyonun üzerinde ağaç dikildi. Bosch Beyaz Eşya’nın önem verdiği ve desteklediği bir diğer konu da eğitim. 2005 yılında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Kemer Country ile yapılan ortak proje kapsamında bir başka Bosch Beyaz Eşya sosyal sorumluluk projesi olan Tünel art Festivali’nde birer sanat eserine dönüştürülen no-frost buzdolapları, müzayedeye çıkarıldı ve elde edilen gelir yine eğitime destek vermek amacıyla TEGV fonuna aktarıldı. Ayrıca Türkiye’yi dolaşan Bosch Beyaz Eşya Ateş Böceği Gezici Öğrenim Birimi 2003-2004 öğrenim dönemi içinde 19 binin üzerinde çocuğa bilgisayar kullanmayı öğretip çeşitli beceriler edinmelerini sağladı.

Bosch Beyaz Eşya Türkiye, bugüne kadar basın ve TV dallarında toplam 17 kristal elma ödülü ayrıca “super brands” ödülünü kazandı. BSH içinde tüm dünyada KEA iletişiminde 2 sene üst üste Tüketici Ürünleri Ödülü (Consumer Products Award) aldı. Bosch Beyaz Eşya Türkiye var olan birçok başarı belgesinin yanı sıra Bosch Beyaz Eşya beyaz eşya olarak uluslararası tasarım enstitüleri tarafından verilen birçok ödülün de sahibi. Bosch Beyaz Eşya markasının uluslararası Reddot Design Award’dan 19 ödül, IF’den 23 ödül, Desing Center Stuttgart’dan 6 ödül ve daha birçok ödülü bulunuyor.

Bosch Beyaz Eşya ile birlikte 1995’ten bu yana gelen ilkler

Çamaşır Makineleri:
1995: 2 boyutlu Aqua Spar – Su tasarruf sistemi
1995: 3 boyutlu Aqua Spar – Su ve Enerji Tasarruf sistemi
1997: Aquasensor sistemi (Mükemmel durulama)
1997: Ecoball
1997: Sessiz yıkama (45 dB (re1pW))
1999: 45 cm derinliğinde önden kapaklı ilk “slimline”
2000: Interaktif ekranlı 2nci jenerasyon Aqusensor sistemi
2001: 7 bölüm göstergeli zaman ayarı/kalan zaman göstergesi
2003: A+ Enerji sınıfı
2005: Çamaşır makinesinde üstten açılabilen U şeklinde doldurma kapağı
2005: Büyük cam kapaklı çamaşır kurutma makinesi

Bulaşık Makineleri:
1996: Aqusensor
1996: Sadece üst sepet yıkama
1999: Tam otomatik bulaşık makinesi
2003: VarioFlex-Baskets (Esnek Raf teknolojisi)
2004: Auto3in1: Otomatik Deterjan Tanımlama
2005: Aqua Vario-Otomatik Su Püskürtme Basıncı değişimi
2005: Enerji Verim Sınıfı: AAA (Bir Bulaşık makinesinin alabileceği en yüksek enerji tasarruf notu

Soğutucular:
2002: Dünyanın ilk anti bakteriyel soğutucusu
Door shower (kapıdan soğutma sistemi)
Teleskopik raf sistemi
A Enerji sınıfı

Fırınlar:
Ankastre Fırınlar:
Koku katalizörü
EcoClean ile: Kendi kendini temizleme sistemi
Pyrolytic ile: ultra temizleme sistemi
Teleskopik tepsi sistemi
Hızlı ısıtma: Maksimum zaman ve enerji tasarrufu
WOK ocak gözü
Sembol göstergeli Dialog Elektronik Konfor
Soft-light fonsiyonu (halojen ampül)
Gömülebilir ışıklı düğmeler

Solo Fırınlar:
İlk cam tepsi
Çocuk emniyet tuşu ile maksimum emniyeti

Küçük Ev Aletleri ve Isıtma Sistemleri:
Dünyanın ilk led ışıklı ütüsü
Türkiye’nin ilk 2400 watt’lık ütüsü
İlk hidrojeneratörlü şofben
İlk “***” sıcak su kullanım konforlu Kombi