Fransız Nelly Rodi 2009 İlkbahar-Yaz Sezonu Dekorasyon Trendleri

savannah-seduction-sik-seyyahFransız trend ajansı Nelly Rodi 2009 ilkbahar-yaz sezonu için dört tema sundu. 80’lerin sokak stili, doğanın renkleri /efektleri, kültürel seyahatler ve Japon sokak stili bu trendlerin ana teması.

Crafty street (Sokaktan gelen sesler)

80’lerin sokak stili ve şehir yaşamından belirgin detaylar kendini gösteriyor.
Sokak posterlerinden esinlenerek hazırlanan renk paleti, toprak renklerinin solgun ve kirlenmiş halinden oluşuyor. Koton, denim ve teknik kumaşlar kullanılabiliyor. 80’lerin sonundaki Brookiyn tarzı bu eğitimin ilham kaynağı. Maskülen, sokak çetesi çağrışımı yapan materyaller, renkler ve giysiler insanları etkisi altına alıyor. Dekorasyonda ve modada XXL bol formlar dikkat çekiyor. Bu tara daha çok özgür ve seyyah bir ruhu olan asi ve bağımsız kişilere hitap ediyor.

Acid Alice (Küçük Japon Kız)

Japon gençlerinin sokak stilinden yola çıkarak hazırlanan bu tema trendinde oyuncak bebek renkleri yer alıyor. Amber, bej, açık pembe tonları siyahla birlikte kullanılıyor. Soft marsmallow tonları, fuşya ile kombinasyon yapılarak tekno bir ruh kazandırılıyor. Naif ama teknik bir görünüme sahip kumaşları narin çiçek desenleri süslüyor. Hafif parlak kumaşlar, tafta ve satenler temada yer alan diğer tekstiller arasında. Kimonodan yola çıkılarak tasarlanan üstler, oyuncak bebek stili ve pileli elbiseler modada yer alırken, dekorasyon dünyası ise origaminin yarattığı efektlerden ilham alıyor. Çocuksuluğu ve bebeksi renkleri/dekorları sevenlerin çok beğeneceği bir trend akımı.

ECO love (Doğaya aşık)

Doğadan esinlenilmiş sade ve elegant görüntü bu temanın ana fikrini oluşturuyor. Kum ve su renklerinden oluşan renk paleti doğanın dinginliğini gündelik yaşama taşıyor. Organik koton ve yıkamalı ipek gibi tekstiller kullanılıyor. İskandinav tarzı geometrik desenler, stilize çim ve yaprak motifleri tekstillerde yer alıyor. Şık marin tarzı ve geometrik yapılarıyla ön plana çıkan tasarımlar, tema trendinde yer alan ince ve şık detaylar arasında.

Savannah seduction (Şık seyyah)

Kültürlerin çeşitliliği ve seyahat temalarının bir araya gelmesinden oluşan bu tema kesinlikle salaşlığın değil şıklığın altını çiziyor. Bitkisel renklerin çamurlu ve tozlu tonları, kırmızı, kahverengi, avokado, karamel renkleri, menekşe, solgun pembe ve gökyüzü mavisi ile birlikte kullanılıyor.
Modada koyu renk denimleri, koton ve ipek karışımı etnik desenlerle şekillenmiş kumaşlar dikkat çekiyor. Dekorasyonda ve modada seksi atmosferler yer alıyor. Daha şuh ve vamp bir hava yaratmak için bayılarak kullanılabilecek bir dekorasyon tema trendi.