Evinde Ferahlığı Arzulayanlara: Dekorasyonda Küçük Hileler ve Püf Noktaları!

Dekorasyonda Küçük Hileler ve Püf Noktaları Kullanarak; Evinizi Daha Düzenli, Fonksiyonel ve Modern Bir Hale Getirebilirsiniz..

Kendinizi sık sık dağınıklık içinde mi bulmaya başladınız. O zaman doğru planlanmış bir ev organizasyonuna ihtiyacınız var demektir. Evinizi yeniden düzenlerken, dekorasyon hilelerine ve minik dekoratif püf noktalarına başvurabilirsiniz.

Dekorasyonda Küçük Hileler!

 1. Dolabınızda düzeni sağlamak için, farklı giysi türleri için tek renk askı kullanabilirsiniz.
 2. Dolap kapaklarını çıkarın, böylece dağınıklık gözünüze batacağından, toplamak zorunda kalırsınız.
 3. Ceket, pantolon, etek gibi boyları kısa olan giysileriniz için, odanızın duvarlarına, altta ve üstte olmak üzere ikili askı sistemi uygulayabilirsiniz. Ayrıca yatak altları, kışlık giysilerinizi ve yorgan takımlarınızı saklamak için çok uygundur.
 4. Çamaşır makineniz için belirli bir alan ayırdınız. Ancak deterjanı ve temizlik malzemelerini de koyacak yere ihtiyacınız var. Hepsine kolayca ulaşabilmek için, çamaşır makinenizin yanında veya üstünde bir yüksekliğe, açık raf sistemli küçük bir dolap asabilirsiniz. Bu, evde küçük çocukları da tehlikeli malzemelere ulaşmaktan koruyacaktır.
 5. Toz deterjan kutuları göz zevkinize hitap etmiyorsa, onları cam kavanozlarda saklayabilirsiniz.
 6. Çamaşır odanızın bir duvarında, ütülenen giysilerinizi asmak için yer ayırın.
 7. Eğer odanızda fazladan raflar için yeriniz yoksa, tekerlekli çekmece üniteleri , dağınıklığı ortadan kaldırmanızda yardımcı olacaktır.
 8. Kirli çamaşırlarınız için iki farklı kumaş torba bulundurun. Biri beyazlar, biri renkliler için olsun, böylece her seferinde çamaşır ayırmak zorunda kalmazsınız.
 9. Asma dolaplarınız arasında boşluk varsa, bunu hemen değerlendirin.
 10. Bu alana asacağınız askı sistemine gömlek, pantolon ve etek gibi düzgün kuruması gereken giysileri asabilirsiniz.
 11. Çamaşır odanız yoksa, banyodaki duş alanına monte edeceğiniz çek-as sistemleri çok pratik bir çözüm olabilir.
 12. Plastik ayakkabı kılıflarını, sadece ayakkabılar için mi kullanıyorsunuz? Bebek odasının kapı arkasına asacağınız kılıflar, krem, çorap, küçük oyuncaklar gibi malzemeleri saklamak için idealdir.
 13. Yatarken film izlemeyi seviyorsanız, DVD’lerinizi bir sepet içinde toplayarak, yatağınızın altında saklayabilirsiniz.
 14. Yatak odanızda daha fazla boş alana ihtiyacınız varsa, komodin yerine yatak başına entegre asma raflar kullanarak, boş alan yaratabilirsiniz.
 15. Atmayı düşündüğünüz ayakkabı ve elbise kutularını, yapı marketlerden rahatlıkla bulabileceğiniz renkli yapışkanlı kağıtlarla kaplayıp, altına küçük tekerlekler yerleştirerek, istediğiniz yerde bir depolama ünitesi olarak kullanabilirsiniz.
 16. Dolapların üst taraflarına asacağınız açık raflar, az kullandığınız eşyaları saklamak için ideal bir tercih olacaktır. Masa altına gizlenebilen, katlanır tabureleri, bu raflara ulaşmak istediğinizde kullanabilirsiniz.
 17. Raflarınızı gereksiz malzemelerle doldurmayın. Bırakın büfeniz ve dolaplarınız biraz nefes alsın. Evinizin her noktasında kendinize geniş yaşam alanları bırakmaya özen gösterin.