Yatak Odasında Perdeler Nasıl Olmalı, Nasıl Durmalı ?

yatak odalarımızda perdelerimiz nasıl olmalıdır ? malum olduğu üzre bir evi güzel gösteren en önemli iki şey vardır; bunlardan bir tanesi halılar ve diğeri ise perdelerdir.

evinize isteğiniz güzel eşyayı satın alın ama halı ve perde seçimizin uygun olmadığında eviniz güzel görünmeyecektir. bu bakımdan halı ve perdeleri seçerken daha fazla dikkatli omak zorundasınız.

Yatak odası dekorasyonunda kullanılan tarz seçilecek perdenin de nasıl olması gerektiğini belirlemektedir. Ayrıca renk de tarz kadar önemlidir. Yoğun hareketliliğe sahip bir yatak odasında daha sade model ve renkte tercih edilecek perde yatak odasının hareketli tarzını daha da sakinleştireceği için yatak odasına da dingin bir görüntü sağlayabilmektedir. Aksi düşünüldüğünde hareketli bir yatak odasında yine hareketli ve desenli bir perde yatak odasını kargaşaya boğacağı gibi küçük de gösterebilmektedir.

Yatak odası perdesi gündüzleri gün ışığını tam olarak almalı geceler ise uyku kalitesini arttıracak özellikte olmalıdır. Yatak odası dar ise daha sade ve açık tonlarda perde modeli tercih edilmelidir. Bu seçim dar olan yatak odasını daha geniş ve ferah gösterecektir. Ancak bunu yaparken de perdenin kalitesi ve kalınlığına dikkat edilmelidir. Yatak odasının dışardan görüntüsünü tam olarak engellediğinden emin olmak gerekmektedir. Ayrıca yalıtım özelliği bulunan perdeler de kullanıma yönelik ihtiyaca göre tercih edilebilecek özellikteki perde modelleridir.

Artan dekorasyon ilgisi perde üreticilerini de harekete geçirmiş oldukça çeşitli ve her tarza hitap eden perde modelleri piyasaya girmeye başlamıştır. Yatak odası tarzınıza göre pek çok alternatif arasından beğendiğiniz ve kolay sıkılmayacağınız işlevsel bir perde modeli seçmek oldukça kolaydır. Yatak odası dekorasyon tarzına göre sadelikten yana iseniz İskandinav, geçmişin izlerini görmek istiyorsanız rustik ya da gözü yormayacak bir şıklık istiyor iseniz modern tarzda dekore ettiğiniz yatak odanıza göre perde modeli seçmeniz mümkündür.