Narin Özel Dikilmiş Tül Perdeler Nasıl Yıkanır Yıkanmalıdır?

perdede-son-trendler-son-mode-perde-modelleri-en-yeni-perde-cesitleri-modelleri-tac-home-tac-perde-cesitleri-egzotik-dekorasyon-trendleri-egzotik-tropikal-esintiler-egzotik-bohem-romantik-duygusal-mekTül perdeler bilinenin aksine ağartıcı maddeler (çamaşır suyu vs.) ile yıkandığında daha çabuk sararır ve yırtılır. Çamaşır suları kısa vadede beyazlatma sağlasa dahi, uzun vadede tüllerinizi yıpratacak ve renklerini iyice sarartacaktır. Tabi birde günümüzde artık hemen hemen beyaz tül perde kullanımının da neredeyse yok olduğunu görüyoruz, o ayrı 🙂 Şuan bohem, egzotik, tropikal ve göz alıcı parlaklıklardaki / renklerdeki perdeler daha revaçta ve moda..

Perdede tercihiniz beyaz ya da renkli vs. ne olursa olsun tül perdelerinizi yıkarken çamaşır suyu ve muadili renk açıcı kimyasal maddeler kullanmamalısınız. İşte şimdi size, özel diktirdiğiniz perdelerinizi yıkarken dikkat etmeniz için şöyle bir rehber hazırladım:

Narin ve Özel Dikilmiş Tül Perdeler Nasıl Yıkanır / Yıkanmalıdır?

1. Ağartıcı maddeler (çamaşır suyu vs.) ve ağartıcı madde içeren deterjan kullanmayın.
2. 30 derecede ve kısa yıkama programlarında yıkama yapın.
3. Tül perdelerinizi yıkadıktan sonra makinede asla sıktırmayın.
4. Tülleri makineden çıkarır çıkarmaz nemli olarak asın.
5. Crash yapılmış tülleri ütülemeyin ille de ütülemek istiyorsanız çok dikkatli ve özenli ütüleyin. Kendi kendine kuruduktan sonra asın.