Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları

Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları

Güneş almayan odalar, boya kokusu, halı lekeleri ve daha fazlası için evinizin dekorasyonunda küçük değişiklikler ve eklemeler yaparak daha güzel hale getirebilirsiniz. Ev dekorasyonunun püf noktaları…

  • Yeni boyanmış bir oda temizlikle beraber rahatsız edici boya kokusunu da getirir. Boya kokusunu hafifletmek için mutfağınızdan faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Bir kaseye su doldurup, içine ikiye bölünmüş soğan ekleyin. Bu kabı boyanmış odalara yerleştirin. Boya kokusunu hafifletecektir.
  • Güneş almayan odalarınızı aydınlatmak için beyaz koltuk ve objelerin gücünden faydalanın. Beyaz koltuk seçiminde tercihinizi deriden yana yapın. Deri koltuğun bakımı ve temizlemesi kolaydır.
  • Odanızda aydınlatma için kullandığınız abajur gibi objelerin beyaz renkte olmasına özen gösterin.
  • Eğer açık renk bir halının üzerinde vişne suyu, şarap gibi temizlenmesi zor lekeler oluştuysa özel halı temizleyici ürünler ya da halı yıkama makinesi kullanın. Diğer yöntemler lekenin halının içine yerleşmesine neden olur.
  • Yeterli zamanınız varsa ev temizliğini kendiniz yapın. Bu sayede egzersiz yapıp ve formunu koruyacaksınız. Temizlik yaparken hareketli müzikler dinlemek size enerji verecektir. Temizlik bittiğinde koltuğa yaslanıp
    kendinize ev sevdiğiniz bitki çaylarından biri yapıp, yorgunluğunuzu atmaya çalışın.
  • Antika ve ikinci el mobilya satan dükkanları dolaşın. Uygun fiyatlara evinizin tüm havasını değiştirebilecek aksesuar ve objelere rastlayabilirsiniz. Özellikle vintage seviyorsanız, keyif alarak yapacağınız alışverişler olacaktır.