2019 Dekorasyon Modası Trendleri: Badana Boya Out Duvar Kağıtları İn!

2011 Dekorasyon Modası 2011 Dekorasyon Trendleri

Önceleri popüler olan renk renk desen desen çeşitli duvar kağıtlarının yerini 90’lı yıllarda saten boya almıştı. Dekorasyon anlayışındaki değişikliklerin modaya yansımasıyla birliktei duvar kağıtları yeniden yeni dekorasyon modası olmaya başladı. Duvar kağıdında 2011 yılının trendi ise, vintage ve victorian denilen tarzda büyük çiçek desenleri ile 18. ve 20. yüzyılda kullanılan klasik saray motifleri.

Badana Boya Out Duvar Kağıtları İn

Dünyanın en büyük halı ve duvar kağıdı üreticileriyle çalışan AR Dış Ticaret Evsel Halı ve Duvar Kaplamaları Koordinatörü Şule Argüder, 2010 evsel duvar vinilleri ve duvar kağıdı trendleri hakkında bilgi verdi. Evler ve ofislerin değişik renk ve doku alternatifleriyle büyük bir değişim gösterdiğini belirten Argüder,

 “Önceden çok popüler olan duvar kağıtlarının yerini 90’larda saten boya almıştı. Ancak üretim teknolojilerindeki gelişmeler ve dekorasyon modasındaki değişikliklerle birlikte, duvar kağıtları yeniden moda olmaya başladı. Günümüzde duvar kağıdı dekorasyonunda dünya modası, büyük çiçek desenleri ile 18. ve 20. yüzyılda kullanılan klasik saray motifleri. Renklerde karşımıza çıkan vuruculuk ise, hemen her tarz için özenle analiz edilen tonların tasarıma başarıyla uygulanmasının eseri olarak yorumlanabilir”

diyor.

İç mekânlarda pek çok model ve konseptin birlikte kullanılması ile yeniden yorumlanan duvar kağıtlarının, uygulandığı mekanın karakterini değiştiren görsel bir etki sergilediğini vurgulayan Argüder,

“Modellerin estetik kurgusunda yakalanan hareketlilik, bir duvarın tamamını ya da sadece bir bölümünü kaplayabilecek çözümlerin üretilmesini kolaylaştırıyor. Bu sayede sayısız kombinasyona ulaşmak, hemen her ev için heyecan verici sonuçlar yaratıyor”

diye ekliyor.

Duvar kağıdında en önemli noktanın, işin ustasıyla çalışmak olduğuna dikkat çeken Argüder son olarak şunları vurguluyor:

“Uygulayıcı iyi değilse en kaliteli üründe bile kötü sonuç almak mümkün. Önerimiz, kağıdı satın aldığınız yere danışarak, istenen zemini elde etmek ve önerilen ustayla çalışmak”

Kaynak: www.yapi.com.tr