Görme Kayıplılar İçin Hobiler- İSMEK Fatih Özürlüler Merkezi’nde Nikah Şekeri Yapımı

Görme Kayıplılar Engelliler Özürlüler İçin Hobiler

İSMEK Fatih Özürlüler Merkezi’nde Nikah Şekeri Yapımı

2005-2006 eğitim döneminden bu yana özürlü kursiyerlere çeşitli branşlarda eğitim hizmeti verilen Fatih Özürlüler Merkezi bu yıl da 315 kursiyeriyle eğitimlerine devam ediyor.

Merkezde eğitimi verilen ve en çok ilgi gören hobi branşlarından biri ise nikah şekeri yapımı 🙂 Farklı engelleri bulunan kursiyerlerin uyum içerisinde çalışmalarına olanak tanıyan nikah şekeri yapımı sayesinde kursiyerler bu hobileri sayesinde para da kazanabiliyor.

Uzunca bir süre iş aramasına rağmen bulamayan Ali Eşigül, iki yıl önce İSMEK Fatih Özürlüler Merkezi’ne gelerek nikah şekeri yapımcılığı branşına kaydolur. Rahatsızlığından ötürü ellerinde titreme olan Ali Eşigül, bu iki yıllık süreçte gözle görülür bir iyileşme kaydeder. Eşigül, “Evde boş boş oturmaktansa burada vaktimi değerlendiriyorum ve az da olsa kazanç elde ediyorum. El uğraşları neticesinde hastalığım da iyileşmeye başladı. Artık ellerim daha az titriyor” diyor. İşte sanatın ve yararlı olma hissinin iyileştirici etkisine güzel bir örnek.

Fatih Özürlüler Merkezi’ne nikah şekeri sipariş vermek isteyenler:

0212 631 53 64 numaralı telefon aracılığıyla

ya da

Vatan Caddesi Hasan Halife Mahallesi Hissedar Sokak No:13 Fatih adresine bizzat müracaatta bulunabilir, örnek çalışmaları inceleyebilir ve nikah şekeri siparişi verebilirler 🙂

Aynı zamanda eğer siz de bir görme vs. kayba – engele sahip biri iseniz, yine aynı telefon ve adresten Fatih Özürlüler merkezine kayıt olma (kayıt tarihi, kayıt için gerekli evraklar vs.) bilgilerini alabilir, kendinize faydalı ve zevkli bir hobi edinebilirsiniz 😉

KAYNAK HABER